FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Przygotowanie do zawodów w trójboju siłowym - jak wygląda?

To proces złożony i bardzo indywidualny. Jeżeli jesteś zainteresowany zawodami, to najlepszą opcją jest skontaktowanie się ze mną.

Czy zajmujesz się przygotowaniem do zawodów innych sportowców?

Tak. Pomagam sportowcom z dowolnej dyscypliny zwiększać siłę,  szybkość, równowagę, koordynację, gibkość i wytrzymałość. Zajmuję się również wsparciem mentalnym, pokazując w jaki sposób można osiągać więcej. Dodatkowo wyprowadzam sportowców z kontuzji i zajmuję się szeroko pojętą rehabilitacją oraz prehabilitacją.

Trening przygotowania motorycznego na czym polega?

Na takim treningu co do zasady zajmuję się przygotowaniem zawodnika do tego, aby poprawił swoje wyniki w swojej dyscyplinie. Najczęściej skupiamy się na najsłabszych ogniwach. Może to być siła, szybkość, równowaga, wytrzymałość, zwinność, siły eksplozywna, wzmocnienie jakiejś słabej partii, która ogranicza efekty i wiele innych możliwości.

Plan treningowy pod trójbój siłowy - jak to wygląda?

Całość zaczyna się od konsultacji (najlepiej na żywo, abyśmy mogli przeprowadzić testy funkcjonalne, badania mobilności oraz analizę obecnej techniki). Następnie plan układany jest na miesiąc i przez ten czas przysługuje kompleksowa opieka trenerska. Jest też możliwość wspólnych wyjazdów na zawody trójbojowe z ekipą po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

Plan treningowy dla początkujących - czy układam?

Ależ oczywiście. Układamy plany treningowe zarówno dla osób, które nigdy w życiu nie były na siłowni, jak i dla bardzo zaawansowanych osób i sportowców.

Trening personalny ile trwa?

Zazwyczaj około 60 minut.

Prowadzenie online trener na czym polega?

Jest to forma współpracy online, gdzie po wstępnej konsultacji i wypełnieniu formularza układam plan treningowy i/lub dietę dla Ciebie. A następnie przez określony czas dbam o Twój progres poprzez stały kontakt.

Porwadzenie online treningi cena

Cena współpracy online zależy od zakresu współpracy, zazwyczaj 500-200zł za miesiąc.

Ile posiłków dziennie należy spożywać na diecie?

Nie ma to większego znaczenia. Mam podopiecznych, którzy spożywają 2, ale również takich co 7. Jest to indywidualna kwestia.

W jakich odstępach czasu posiłki na diecie?

Nie ma to większego znaczenia. Słynne 3 godziny to mit.

Jak długo trzeba czekać na efekty ćwiczeń?

Pierwsze efekty lepszego samopoczucia zauważalne są oczywiście już po pierwszym treningu. W szczególności jeżeli masz jakieś bóle i/lub nieaktywne mięśnie, które uda nam się włączyć. Co do zasady w pierwszym miesiącu można zmienić swoją wagę o około 3-5%, co już daje zauważalne rezultaty. Na super formę trzeba poczekać dłużej, ale nie da się określić ile czasu, ponieważ „dobra forma” to pojęcie względne i każdy zaczyna z innego miejsca.

Ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby mieć efekty?

Najlepiej minimum 2 – z tego już można osiągnąć całkiem fajne efekty. Optymalnie pod kątem czasu i efektów to 3 treningi w tygodniu. Dla sportowców najczęściej zalecam 4. Więcej zazwyczaj nie ma sensu, ale jest to zależne od wielu czynników.

Trening personalny gdzie się odbywa?

Na ten moment głównie Adria Gym Rumia. Możliwe są również treningi w Gdyni po wcześniejszym umówieniu.